Özel kız yurdu

Özel kız yurdu

Özel Kız Yurdu Ankara’da kız yurdu  olarak hizmet vermekteyiz. farklı bir konsept ile tasarlanan iki erkek yurdumuzdan sonra üçüncü olarak kız yurdumuzla  Özel Eyüboğlu Emek Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Ekim 2018 yılında hizmete girmiş ve 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul etmiştir. üniversite sınavları sonrasında Farklı şehirlerden  Ankara’da bulunan  üniversiteleri kazanmış olan öğrencilerimize  uzun yıllar otel işletmeciliği ve yurt işletmeciliği tecrübesini erkek yurtlarından sonra kız yurduna da  taşımıştır. Son bir yıldır kız öğrenci yurdu olarak ikinci yılımızda ilk yılda kazandığımız tecrübelerin ışığında hizmet vermeye gayret gösterecektir. Özel Kız Yurdu, Özel Eyüboğlu Emek Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu tasarlanırken   bir kız öğrencinin toplu olarak yaşayabileceği mekanlar olarak dizayn edilmiştir. Kullanılan malzemeler, renk seçimleri, yaşamı kolaylaştırıcı kullanılabilir malzemelerin seçiminde Türkiye’nin bilinen markaları kullanılmıştır. Öğrencilerin yurt yaşamlarının büyük zaman dilimini oluşturan odaların dizaynında son derece titiz davranılarak kızlarımıza layık mekanlar oluşturulmuştur. Bu mekan oluşturulurken yapılan araştırmalar, müşteri memnuniyet anketleri, personel birimleriyle olan ikili ilişkiler ve otel işletmeciliğimizdeki otuz beş yıllık tecrübelerimizden yararlanarak şekil verilmiştir.

Özel Kız Yurdu Öğrencilerin yaşam odaları için iç mimarla çalışılmış ve bir kız öğrenci için olmazsa olmaz malzemelerin seçimine dikkat edilmiştir. yatakları ortepedik olarak seçilmiş fazla malzemelerini muhafaza etmeleri için baza tipi yatak altlıkları ile başlıkları tercih edilmiştir. Yatak üzerine serilecek pikeleri odanın iç mekanında kullanılan malzemelerin renkleriyle uyum içerisinde olmasına dikkat edilmiştir. Kişisel elbise dolapları kız öğrencinin kullanımına uygun dizayn edilerek dolap kapaklarının tamamında boy aynası kullanılmıştır. Kişiye özel Makyaj malzemeleri ve kişisel güzellik ürünlerinin konulduğu ve muhafazalı küçük dolaplar tercih edilmiştir.

Fazla kitaplarını koyabileceği kişisel kütüphane bölmeleri oluşturulmuştur. Kişiye özel çekmeceli çalışma masaları geliştirilerek masanın led ışıkla aydınlatması sağlanmış ve çalışmasına yardımcı olacak internet bağlantı kabloları ile donatılmıştır. Özel Kız Yurdu Boş zamanlarında vaktini geçirmeleri için Kişiye özel LCD Televizyonlar çekilmiştir. Yaşam alanlarına ait giriş kapıları kilitlenebilir ve iç mekana uygun renkler tasarlanarak dizayn edilmiştir. Özel Kız Yurdu yaşam alanlarının temizlikleri haftada bir olmak üzere yurt personeli tarafından yapılmaktadır. Ayrıca kirlenen nevresim takımları on beş günde bir olarak değiştirilmekte ve çamaşır yıkama fabrikasında yıkanmaya gönderilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir