KIZ YURDU ANKARA

KIZ YURDU ANKARA

 
   Hayatınızın en önemli mücadelesi. (kız yurdu ankara)   İyi bir okul ve bölüm kazanmak için ilkokuldan başlayarak iyi bir  altyapı oluşturmaya çalışırız. Ailelerimizle beraber stresli bir maratona gireriz; özel dersler, etüdler, dershaneler, vs. Sonuçlar açıklanana kadar tek yürek olup bekleriz. Ve sonuçlar açıklanır, tebrikler kabul edilir, henüz geleceğinizle ilgili en önemli sınavı başarmış olmanızla ilgili rahatlamayı tam anlamıyla yaşamamışken, aklınızda yeni yeni sorular belirmeye başlar. ( kız yurdu ankara )Çünkü hayatınızda milat gibidir üniversite hayatı, ebeveynlerinizin desteğiyle, onlarla beraber sürdürdüğünüz eğitim hayatınız sonlanmış, bir dönem kapanmıştır. Yeni bir dönem başlıyor sizler için. Bu dönemin odak noktası sizsiniz, yalnızca siz.   Maddi ve  manevi anlamda  kendi kendinize yetebilme kabiliyetini kazanma dönemine giriyorsunuz.  İlk kez kontrolü tamamen sizde olan, size ayrılmış bir bütçeniz vardır. Özel Eyüboğlu Kız öğrenci yurdunda maddi manevi sizlerin yanında olmayı hedefledik. Burada sunduğumuz hiçbir hizmet için sizlerden extra ücret talep edilmez.  Üst düzey güvenlik, merkezi konumu sayesinde tüm üniversitelere kolay ulaşım imkanı, barınma, sağlıklı ve dengeli beslenme hizmetleri, hijyenik alanlar, sosyal etkinlikler, spor salonları, daha sayamadığımız tüm hizmetler için Özel Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu tek tercihiniz olsun.

Ben, Özel Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu Müdürü olarak, kayıt için gelen neşeli, hevesli olan kızlarımın, yerleşmeye geldiğinde buruk bir kimliğe bürünmüş olduğuna çok kez şahit oldum. Ailelerinizden ağlayarak ayrılmanız; hüznü, kederi en derinlerde yaşamanız dünyanın en doğal tepkisi. ( kız yurdu ankara )Odasında yalnız uyuyamadığı için yurttaki ilk gecesini memurumuzun yanında lobide sabahlayan kızlarımız, ağlamaktan gözleri şişmiş, burnu kızarmış yavrularımız, hep öyle gideceğini sanan, hep ilk günki ayrılığın  hüznünü taşıyacağını zanneden, ailesine olan özlemle nasıl başa çıkabileceğini bilemeyen endişeli hallerini hayranlıkla izlediğim kızlarım. Hayranlıkla izlediğim diyorum; çünkü en insani duyguları yaşadıklarını, birkaç gün sonra uçuş uçuş okullarına gideceklerini  biliyorum. Bir hafta sonra manzaram değişir. Kitapları kucağında merdivenleri üçer beşer inen, ön bahçemizde soluklanıp  arkadaşlarıyla buluşan kızlarımız artık renkli üniversite hayatlarına hazırdır. ( kız yurdu ankara ) Çünkü onlar artık Eyüboğlu Çatısı altındadır.  Çünkü burada onları sahiplenen, koruyup kollayan, evlatları gibi bağrına basan, mutlu olmaları için çabalayan bir vizyon vardır.

Montaigne’in denemelerinde bahsettiği gibi, gülmenin en son sınırıdır ağlamak. Bu  söz hayat mottonuz olsun. Her ağladığınızda buna ihtiyacınız olduğunu, bunun sizi biyolojik ve psikolojik olarak daha güçlü yapacağını bilin. Annenizin şefkatini, merhametini, sevgi dolu sözlerini sizlere hissettirebilmek için bizler buradayız, varız. Özel Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdunda önceliğimiz kurallar değil öğrencilerimizin mutluluğu ve kendilerini nasıl hissettikleridir. ( kız yurdu ankara ) Çünkü biz biliyoruz ki mutlu, huzurlu olan öğrencilerimiz kurallara kendileri içlerinden gelerek uyarlar. Önemli olan uzlaşarak bunu başarabilmektir, dikte ederek zorbalıkla değil.

    Özel Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdunda personelde aranılan il özellik etkili iletişim ve empati sahibi olmalarıdır.  Çünkü biliyoruz ki personelimiz siz öğrencilerimizin rahat iletişim kurabileceği, yardıma her ihtiyacınız olduğunda güler yüzle, sevgiyle sizlere yaklaşan yakınlarınız olacaktır. Tüm bahsettiğim bu duygu yüklü günleri kolayca ve hızlıca atlatabilmeniz yeni hayatınıza adapte olabilmeniz için Özel Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu tek tercihiniz olsun. Burada sizleri anlayan, sizlere sevgi dolu yaklaşmaya çalışan içten bir yönetim var çünkü. Çünkü bizim sloganımız: AKLINIZ ONDA KALMASIN 🙂

http://www.eyubogluhotel.com/

 

http://www.eyuboglukizogrenciyurt.com/index.php


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir