kız öğrenci yurdu ankara

kız öğrenci yurdu ankara

 

Kız öğrenci yurdu Ankara, Eyüboğlu Öğrenci Yurtları olarak sektördeki 10 yıllık tecrübemizi 2017 yılında açtığımız Kız Öğrenci Yurdu Ankara ile taçlandırdık. Kız öğrenci yurdu Ankara. Erkek Öğrenci Yurtlarındaki başarımızın temelini oluşturan öğrenci odaklı hizmet anlayışımızın, Ankara’daki kız öğrenci yurtları arasında da fark yaratacağına eminiz.

Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu olarak Emek semtinde açtığımız ilk şubemizi, öğrencilerimizin ev ortamında hissetmesine yönelik dizayn ettik. Kız öğrenci yurdu Ankara.

Kız öğrenci yurdu Ankara, Aile ortamı gibi bir yurt ortamı sağlayabilmek için yurt personelinin seçiminde büyük özen göstermekteyiz.

 

Kız öğrenci yurdu Ankara, 30 yılı aşkın konaklama tecrübemiz sayesinde personelimize verdiğimiz özel eğitimler, yurt hizmeti  anlayışında yüksek standartlar getirmiştir. Bunun yanı sıra, yurtta kullanılan tüm gıda malzemelerinde Türkiye’nin en bilinen markalarını tercih etmekteyiz. Özetle, kendi çocuğumuzun konaklamasını isteyeceğimiz bir yurt ortamını, tüm öğrencilerimize sağlamaktayız. İşte bu yüzden, Aklınız Onda Kalmasın!

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliğiyle öğrencilere verilen barınma hizmetinin kalitesine yönelik ciddi değişiklikler getirilmişti.  Barınma hizmeti verecek kurum binaları için, her yıl öğretim yılı başlamadan önce yangın güvenliği, elektrik tesisat güvenliği. ısınma sistemi güvenliği, su ve gaz tesisatı güvenliği açısından ilgili kurum ve kuruluşlara kontrol ettirilme şartının getirildiği yönetmelikte, binaların iç ve dış duvarları. ile tavan döşemelerinde ahşap ve yanma özelliği yüksek malzemelerden kullanılamayacağı hükme bağlanmıştı.

Yangın merdivenleri ve kaçış yolları, acil çıkış kapıları, ikaz ve otomatik söndürme sistemlerinin niteliklerinin de detaylı olarak yer aldığı düzenlemeyle. tüm kurumların bina ve bahçelerinde baz istasyonları bulunması yasaklanmıştı. Yeni özel öğrenci yurdu, öğrenci pansiyonu, öğrenci apart ve öğrenci stüdyo dairesi açmak için ruhsat başvurusunda bulunanlar, bakanlığın yönerge hükümlerinde belirttiği standartlara uymak zorunda olacak.

Mevcut yurtlar ise yönetmelik gereği, 1 Ağustos 2019 tarihine kadar yasal hükümlerine göre, kurumlarını hazır hale getirecek. Bu hükümlere uymayanlar ya kurumlarının kapatılması yaptırımıyla karşı karşıya kalacak ya da standartlara uygun başka bir binaya geçmek zorunda kalacak. Yönergede ayrıca kurum müdürü, müdür yardımcısı, yönetim memuru, rehber öğretmen, belletici, sağlık personeli, aşçı, aşçı yardımcısı ve diğer personelin görevleri de ayrı ayrı tanımlandı.  Bakanlığın yönergesiyle öğrenci barınma hizmeti veren kurumlar, belirlenen standartlar çerçevesinde güvenlik, tahliye, temizlik, sağlık faaliyetleri, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve öğrencinin hak ve hukukunu koruyan bir bakış açısıyla ilk kez düzenlendi.

http://www.eyuboglukizogrenciyurt.com/iletisim.php

http://www.eyubogluyurt.com/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir