ankara kız yurtları

ankara kız yurtları

 (ankara kız yurtları) Tercihler bitti, üniversite sonuçları açıklanmaya başladı.  ( ankara kız yurtları )  Şimdi ise okul ders kaydı ve elbette yurt kaydı koşuşturmacası. Hayatınızın en tatlı telaşları 🙂   Kazandığınız okulun hakkını verebilmeniz için öncelikle çok iyi bir yurt seçimi yapmanız gerekiyor. Çünkü yurt hayatınızla okul hayatınız doğru orantılı olacaktır. Severek kaldığınız bir yurtta aile ortamı kurmanız aidiyet duygusunun oluşmasıyla  hem yeni geldiğiniz şehre hızlıca adapte olmanızı sağlayacaktır, hem de okul hayatınızı destekleyici rol kazanacaktır. Ankara kız yurtları. Kısacası okul seçiminden sonra en önemli odak noktamız yurt seçimidir. İşte Özel Eyüboğlu Kız Öğrenci Yurdu, sizleri her zaman destekleyici, motive edici, mutluluğunuz ve konforunuz için gerekli aksiyonları alabilen profesyonel yönetici kadrosuna ve kurumsal vizyona sahiptir.

  ilk kez bir üniversiteyi kazanan, doğduğu ya da büyüdüğü şehirden  uzakta eğitim alacak olan bir üniversite öğrencisinin valizinde neler olmalıdır. (Ankara kız yurtları )  Sizlere bavulunuzda neler olmalı temalı blog yazımızda hem Ankara’mız  hakkında çok faydalı  bilgilerden hem de yurdumuzda sizleri bekleyen imkanlardan bahsedeceğim. Öncelikle gideceğiniz il hakkında biraz bilgi edinmeniz gerekiyor. Sosyo-ekonomik konumu nedir, iklimi ve hava şartları nasıldır, ulaşım ağları pratik midir, üniversite öğrencilerine yönelik çalışmalar ve hizmetler nelerdir, şehirdeki  fiyatlar nasıldır, vs. …  Çağımız dijital çağ olduğu için elinizin altında bu soruların  cevaplarını bulabileceğiniz  en iyi yerler Öğrenci Forum Sayfaları olacaktır. Bu sayfalarda orada zaten hali hazırda eğitim gören öğrencilerden birebir deneyimlenmiş  bilgiler edinebilirsiniz.

Ankara, genellikle karasal iklimin hüküm sürdüğü bir kenttir. Ankara ilinin kışları çok soğuk ve yazları da çok sıcaktır. Yıllık ısı değişikliği 40°C ile -24,9°C. Isı farkının sebebi bildiğiniz gibi nemliliğin az olmasıdır. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı fazladır. Bu sebeple sabahın ilk saatleri çok fazla soğuk olurken, öğlene doğru ısı birikimiyle hava hızlıca yumuşar. Ortalama karlı gün sayısı bir ayı geçmez. Bavulunuzda yünlü kazaklara ağırlık vermenizi tavsiye ederiz 🙂

Okulunuzun açıldığı dönem yaz sonu ve sonbaharın başlangıcıdır. Dolayısıyla bavulunuzda hem yazlık hem mevsimliklere yer vermeniz gerekiyor. Aklınıza gelen ilk soruyu duyuyorum ya eşyalarım yurttaki dolabıma sığmazsa? 🙂 Merak etmeyin Özel Eyüboğlu Kız Öğrenci yurdunda giysi dolabınız iki kapılı ve alt ünitesi çift çekmecelidir.  Daha da iyisi bazanız yandan açılır bazadır ve mevsimlik eşyalarınızı baza altında da kolayca muhafaza edebilirsiniz. Her şey elinizin altında ve kolay ulaşılabilirdir. Kitaplarınız için ayrıca dolabınız mevcuttur. Hem sosyal anılarınız için duvar raflarımız, hem de çalışma üniteleriniz için raflarımız vardır. Kişisel bakım ürünlerinizi elemenize hiç gerek yok çünkü banyolarınız da dolaplıdır.

Terlik, havlu, nevresim, giysi askılarınızı unutmayın.  ( Ankara kız yurtları ) Termos bardaklarınızdaki kahve oda arkadaşınızla en güzel sohbetlerinize eşlik edecektir. Yurt hayatı başlayınca ince belli çay bardakları tedavülden kalkar. Kupanız ne kadar büyükse çay tüketiminiz o kadar kolay olacaktır. Notebook – Tablet PC gibi taşınabilir bilgisayarınızı  yanınıza alabilirsiniz.  Çalışma masalarınızın pc çekmecesi de vardır. ( Ankara kız yurtları ) Telefon şarj aletleri, fotoğraf makineniz gibi küçük elektronik eşyalarınızı unutmayın. Dilerseniz gittiğiniz yerde de ilk gün bir alışverişe çıkarak bunları tedarik edebilirsiniz.Uyumakta zorlanıyor veya ışık sizi rahatsız ediyorsa uyku gözlüklerinden veyaz göz bantlarından alabilirsiniz. Uğurlu defteri veya kalemi olanlar onu da yanında getirebilirler; ama genelde defter, kitap alımları için okula gitmeyi beklemeniz gerekecektir. Bu alışverişiniz okuldaki hocalarınızın tarzına göre şekillenecektir.  Ama yanınızda en azından bir ajanda olsun. Küçük notlar için 🙂  ( Ankara kız yurtları )

 

http://www.eyuboglukizogrenciyurt.com/galeri.php

http://www.eyubogluyurt.com/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir