Ankara kız yurdu

Ankara kız yurdu

Ankara kız yurdu Ankara daki üniversite öğrencilerine Devletin yüksek öğrenci kredi ve yurtlar kurumu yurtları dışında barınma imkanı sağlayan yurtlarıdır.  Ankara kız yurdu Ankara ilinin daha çok Çankaya ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu kız yurtları içerisinde Özel Eyüboğlu kız yurdumuz ise Emek mahallesinde bulunmaktadır. Emek Ankara nın merkezi konumunda bir yerleşim yeri olarak tüm üniversitelere ulaşım yönünde metro, otobüs, dolmuş gibi vasıtalar ile oldukça kısa sürede ulaşma imkanları sunmaktadır. Ankara kız yurdu içerisinde yurdumuz Öğrencilerimize büyük şehir ortamının zorluklarından etkilenmeden kolay ulaşım imkanı sağlar. Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesine yürüme mesafesinde olan yurdumuzun, diğer tüm üniversitelere tek vasıta ile hızlı ve rahat ulaşım imkanı mevcuttur.

Ankara kız yurdu Yurdumuzdan; Emek metro durağına 500 metre, Bahçelievler metro durağına 1.200 metre,  Ankara Üniversitesi Merkez Kampüsü 2.000 metre, Gazi Üniversitesi Merkez Kampüsüne 1.800 metre,  Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesine 900 metre,  Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakülteleri 3.000 metre,  Ankara Üniversitesi Diş Fakültesine 1.600 metre,  Tobb Üniversitesi yerleşkesine 2.900 metre, Yüksek İhtisas Üniversitesi 1.200 metre, Ufuk Üniversitesi Balgat sağlık birimleri kampüsüne 2.200 metre, Ufuk Üniversitesi İnce Merkez  kampüsüne 14.000 metre, Bilkent Üniversitesi yerleşkesine 13.000 metre, Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsüne 14.000 metre, Hacettepe Üniversitesi Sıhhıye kampüsüne 7.000 metre,  Orta Doğu Teknik Üniversitesi yerleşkesine  8.000 metre, Çankaya Üniversitesi 100 yıl yerleşkesine 3.500 metre, Atılım Üniversitesi İncek Kampüsüne 15.000 metre, Hakim Adaylarının kurs gördükleri Adalet Akademisine 7.000 metre Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminaline 1.200 metre,  Ankara Yüksek Hızlı Tren  Garına 2.700 metre mesafe bulunmaktadır.

Ankara kız yurdu Ankara daki üniversiteler Ana güzergahlar üzerinde bulunan; Mevlana bulvarı, Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı, İnönü Bulvarı gibi bulvarlar üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca Ankara nın yerleşim bölgelerinden Yeni mahalle ve Çankaya ilçesi hudutları içerisinde yer alan üniversiteler, Devletin ilgili kurum ve kuruluşlarına yakın olmaları nedeniyle de bir çok avantajlarını da beraberinde getirmektedir. Okulun kampüslerine kendi araçları veya dolmuş ve otobüslerle ulaşım imkanının bulunması nedeniyle Kız öğrenciler tarafından kabul görmektedir. Etrafında öğrencilerimizin ders sonrasında gezecekleri yerler. Rahat  alışveriş olanakları dinlenecekleri sosyalleşecekleri kafelerde mevcut olup, fazla uzaklaşmadan her türlü ihtiyaçlarını giderecekleri konumda yer almaktadır.

http://www.eyuboglukizogrenciyurt.com/blog/wp-admin/post.php?post=249&action=edit

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir